Zimą zamiast roweru wskocz na orbitrek!

 

Orbitrek to urządzenie, które pozwala wykonywać wiele aktywności. Dzięki niemu, istnieje możliwość pozbycia się zbędnych kilogramów, spalenia nadprogramowej tkanki tłuszczowej, a także ćwiczenia prawidłowej sylwetki, którą należy zachować w trakcie biegania, aby uniknąć licznych kontuzji. Jeśli ktoś chce kupić orbitrek w dobrej cenie (kup orbitrek w SportBody.pl) jego waha się od 500 złotych nawet do 3 tysięcy złotych.

Rodzaje orbitreków

Na rynku dostępne są trzy rodzaje orbitreków uzależnione od konstrukcji i sposobu wytwarzania oporu. Najbardziej prosty, a zarazem najtańszy to orbitrek mechaniczny. Jego żywotność jest najkrótsza. Generuje on obciążenie za sprawą hamulca. Drugi to orbitrek magnetyczny, czyli taki, który posiada magnesy tworzące opór. Jego żywotność jest znacznie dłuższa, a praca – bardziej cicha.

Ostatnim rodzajem jest orbitrek elektromagnetyczny, przeznaczony dla najbardziej doświadczonych. Obciążenie tworzy pole elektromagnetyczne, a jego siłę można ustawiać za pomocą komputera.

Wady i zalety orbitreku

Z pewnością do zalet orbitreku zalicza się efektywniejsze spalanie kalorii w stosunku do bieżni czy rowerka treningowego i prostą obsługę. Co więcej, trening na nim nie obciąża zbytnio ścięgien i stawów. Jest również pomocny osobom otyłym i starszym. Do wad z kolei zalicza się to, że zajmuje on stosunkowo dużo miejsca, a urozmaicenie ćwiczeń nie jest możliwe, w związku z czym mogą one po jakimś czasie nudzić osobę trenującą.