Zalety jazdy rowerem

Jazda rowerem staje się coraz popularniejsza. Coraz częściej wolimy poruszać się rowerem niż stać w korkach samochodem. Zatem jakie są zalety jazdy rowerem?

Poprawa kondycji

tanie roweryGłówną zaletą jazdy na rowerze jest znaczna poprawa kondycji. Dzięki temu, że się ruszamy to także spalamy kalorie. Warto wybrać rower zamiast samochodu, szczególnie rano, gdy jedziemy do pracy. Dzięki temu nasz mózg będzie szybciej i wydajniej pracował. Aktywny tryb życia ma także wpływ na nasz nastrój oraz ogranicza stres. „U osób nawet amatorsko uprawiających sport, czyli np. jeżdżących rekreacyjnie czy komunikacyjnie rowerem, zwiększa się objętość wyrzutowa serca oraz jego pojemność minutowa”. Dodatkowo jazda na rowerze wzmacnia mięśnie, kształtuje pośladki, łydki, uda, nogi i ręce. Wystarczy 30 min. dziennie spędzić na rowerze a już po kilu tygodniach zauważymy znacznie lepszą wydajność organizmu.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Zakup roweru to nie jest drogi wydatek. Obecnie tanie rowery można kupić w internetowych sklepach rowerowych takich jak https://www.zico-bike.pl/rowery lub z drugiej ręki. Warto szukać na lokalnych portalach z ogłoszeniami. Dodatkowo, jeżeli zrezygnujemy z jazdy samochodem oraz komunikacją miejską to nie będziemy wydawać pieniędzy na paliwo ani na bilety. Rower pozwala zaoszczędzić również czas. Rano nie będziemy stać w długich korkach tylko bez problemu je wyminiemy. Także za miejsce parkingowe nie będziemy musieli płacić. Jeżdżąc na rowerze dbamy także o środowisko. Rower nie emituje spalin i nie zanieczyszcza środowiska – jest przyjazny naturze.