Wybór roweru górskiego Trek – który sprawdzi się najlepiej na szlaku?

Rowery górskie cieszą się od wielu, wielu lat sporą popularnością w naszym kraju, jak i także w innych zakątkach Europy. Można spotkać się z osobami jeżdżącymi na popularnych „góralach” także po mieście. Nie jest to oczywiście zabronione. Jak wybrać właściwy rower górski, z którego będziemy zadowoleni?

Zwróć uwagę na ramę roweru Trek

rower górski trek

Wbrew pozorom bardzo ważną rolę w rowerach pełni rama. Wyróżnić możemy rowery z:

  • ramą stalową,
  • ramą aluminiową,
  • ramą z carbonu.

Najtańszym rozwiązaniem są rowery z ramą stalową. Z jednej strony takie rowery są wytrzymałe pod względem mechanicznym, ale ich wada to dosyć duża waga. Możemy mieć problem z dynamiczną jazdą na takim rowerze po terenach górskich.

Lepszym wyborem będą ramy aluminiowe. Rowery te są zarówno lekkie, jak i odporne na uszkodzenia. Spośród tych trzech ram, najlepiej wypadają w testach ramy z carbonu. Jedyną ich wadą jest bardzo wysoka cena.

Amortyzatory w rowerze górskim

W jeździe po górach mamy do czynienia z licznymi wstrząsami oraz nierównym terenem, na którym musi sobie poradzić rower górski Trek. Sprawdźmy, czy rowery górskie Trek, którymi jesteśmy wstępnie zainteresowani, są wyposażone jedynie w przedni amortyzator, czy też również w tylny. Na nieco dłuższych dystansach sprawdzą się rowery z amortyzatorami o sporym skoku.

Zaznaczmy także, że dobry rower górski powinien także dysponować w pełni sprawnym systemem hamowania. Najlepiej sprawdzają się hamulce mechaniczne, tarczowe, czy też hydrauliczne.

Gdy dopiero zaczynamy swoją przygodę z jazdą rowerem po górach, to powinniśmy pokusić się o konsultację z fachowcem. Obsługa sklepów rowerowych zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych chętnie pomoże nam dobrać rower, który dla nas okaże się absolutnym strzałem w dziesiątkę. Musimy mieć pewność swojego wyboru.