Specyficzny rower Gravel

Dobrze dostosowany, wygodny rower to podstawa tego, by z przyjemnością pokonywać nowe trasy i regularnie jeździć na rowerze. Do trudnych, niedostosowanych tras doskonale nadaje się rower Gravel.

Inna budowa roweru Gravel

Rower Gravel ma geometryczne ramy, które dotychczas znane były tylko w szosówkach endurance, nastawionych na komfort jazdy. Tu ramy posiadają wydłużone widełki tylnego trójkąta, przed co też została zwiększona możliwość tłumienia i amortyzacji wszelkiego rodzaju drgań. W porównaniu do typowych wyścigowych szosówek i przełajówek, ramy w rowerze Gravel posiadają wyższe główki. Wszystko to wpływa na to, że sama pozycja, jaką przyjmujemy na rowerach Gravel jest zdecydowanie dużo bardziej wygodna, specjalny kąt widelca i rury podsiodłowej, a także odległość między kierownicą a siodełkiem sprawiają, że rowerzysta nie jest zmuszony do nadmiernego przechylania się do przodu. To zdecydowanie zwiększa komfort pokonywaniu dłuższych dystansów.

Cechy charakterystyczne roweru Gravel

Co więcej, specjalne, szerokie koła, jakie zastosowano w rowerach ułatwiają spokojne manewry na nawet nierównych drogach. Minusem tego typu rowerów jest to, że są one mi zwrotne, ale dzięki temu też dużo lepiej sprawdzają się na niepewnych trasach i podczas osiągania dużych prędkości. Specyficzna budowa roweru, a także dużo szersze koła, jakie w nich zastosowano może nie od razu przypaść do gustu wszystkim fanom jeżdżenia na rowerze, lecz jest to tylko kwestia przyzwyczajenia, z czasem wszyscy pokochają rower Gravel