Rowerem po górach

Rowery to obok samochodów jeden z najpopularniejszych środków komunikacji, na którym porusza się każdego dnia wiele milionów osób. Jest to typowe połączenie przyjemnego z pożytecznym, gdyż na rowerze możemy zarówno spalić kalorię i schudnąć i w stosunkowo szybkim czasie dotrzeć do celu. Oczywiście jazda na rowerze po mieście jest zdecydowanie opłacalna szczególnie w godzinach szczytu, kiedy to chcemy ominąć korki i możemy to zrobić za pomocą ścieżki rowerowej, których powstaje każdego roku coraz więcej.

Ścieżki rowerowe

Szczególnie w ogromnych miastach jak Kraków czy Wrocław spotkać można setki kilometrów tras rowerowych, na których mogą wykazać się fani tego przydatnego jednośladu. Władze miast widzą ogromną popularność poruszania się na rowerze po mieście i starają się budować jeszcze więcej ścieżek rowerowych, dzięki czemu co kilka dni kolejne osoby będą przesiadać się z samochodu na rower i dzięki temu ruch w mieście nieco bardziej się rozładuje.

Sklep rowerowy

Bardzo często stary rower, który posiadamy już od kilku lat przestaje nam wystarczać i postanawiamy udać się do sklepu rowerowego po nowy model. Najczęściej można tam spotkać bardzo kompetentnych sprzedawców, którzy pomogą nam wybrać idealny rower, który będzie dostosowany zarówno do naszego wzrostu, jak i wielu innych ważnych parametrów. Sklep rowerowy można już spotkać praktycznie w każdym miasteczku, gdyż jest to bardzo dobry i wydajny biznes, na który stawia coraz więcej osób otwierających w swojej miejscowości tego typu interes.