Rower do miasta

Rower, który będzie użytkowany w mieście musi charakteryzować się niezwykle dużym spectrum możliwości. Dla kogoś, kto nigdy nie jeździł po mieście, tereny górskie mogą wydawać się najcięższym środowiskiem dla rowerów, jednak to właśnie miasto jest tym, co wyciska zarówno z maszyny, jak i z rowerzysty siódme poty.

Miejskie trudności

rower trekkingowyCo czeka na rower i rowerzystę w mieście? Właściwie wszystko. Długie i idealnie płaskie ścieżki rowerowe. Ścieżki wykonane z kostki i piasku. O łagodnych ale i bardzo agresywnych krawężnikach. Liczne są również bardzo duże wzniesienia, które wymagają posiadania większej siły w nogach. Dodatkowo obecny jest niezwykle wymagający ruch uliczny. Oprócz innych rowerzystów codziennością na ścieżkach są piesi, dzieci a nawet zwierzęta.

Wszystko to sprawia, że poruszanie się po mieście wymaga nieprzypadkowego roweru. Takiego, który będzie łączył w sobie bezpieczeństwo, wygodę i szybkość.

Rowery trekkingowe – odpowiedź na miejskie potrzeby

W takich ciężkich warunkach jednym z najlepiej spisujących się modeli rowerów jest rower trekkingowy (zobacz ceny). Jest to połączenie kolarzówki z rowerem górskim, co dało efekt maszyny zdolnej do wszystkiego. Dzięki dużym kołom wyposażonym w cienkie opony można rozwijać z łatwością bardzo przyzwoite prędkości. Bardzo dobre amortyzatory i hamulce zapewniają komfort i bezpieczeństwo podczas pokonywania nawet najgorszych jakościowo ścieżek, a wyposażone w bieżnik opony dają możliwość bezpiecznego jeżdżenia po szutrowych nawierzchniach.