Przewodowe czy bezprzewodowe liczniki rowerowe?

Wybierając nowy licznik rowerowy w pierwszej kolejności warto poważnie zastanowić się nad tym, czy postawić na model przewodowy, czy bezprzewodowy. Oba rozwiązania technologiczne mają nie tylko same zalety, ale także kilka wad.

Co wybrać?

Przewodowe liczniki rowerowe jak łatwo się domyślić gwarantują dużą niezawodność i precyzję wskazań. Dzięki solidnemu kablowi nie ma nawet najmniejszych problemów z zakłóceniami. Przewodowe liczniki rowerowe są zazwyczaj bardzo proste i intuicyjne w obsłudze, dlatego też mogą z nich skorzystać nawet osoby, które nie znają się na tego typu gadżetach. Większość modeli można obsługiwać jednym przyciskiem. Sporą zaletą przewodowych liczników jest także to, że w każdej chwili można je szybko wypiąć i wpiąć ponownie w razie potrzeby. Opisując największe zalety warto wspomnieć także, że przewodowe liczniki są o wiele tańszym rozwiązaniem niż modele bezprzewodowe.

A może bezprzewodowy licznik?

Bezprzewodowy licznik jak wspomniano powyżej jest nieco droższym rozwiązaniem, dlatego też na jego zakup należy przeznaczyć więcej gotówki. Uważać należy przede wszystkim na najtańsze modele, które niestety charakteryzują się niemal zawsze niską jakością. W tanich licznikach system jest słabo dopracowany, dlatego też pomiary mogą kłamać. W tanich licznikach mogą pojawić się także problemy z łącznością. Niedogodności tych nie ma w oryginalnych licznikach bezprzewodowych od renomowanych producentów. Dobry sprzęt można kupić już od 100 zł. Warto jednak postawić na naprawdę solidny licznik zwłaszcza, jak sporo jeździ się na rowerze.