Profesjonalne rowery trekkingowe – na jakie opony postawić?

Aby wybrać wysokiej klasy rower trekkingowy, warto zwrócić uwagę na jego opony, które niestety są przez wielu rowerzystów całkowicie pomijane. Pamiętać należy przede wszystkim o tym, że to właśnie opony utrzymują stały kontakt z podłożem, dlatego też warto postawić na sprawdzone produkty od renomowanych producentów.

O czym należy pamiętać?

Wybierając opony do roweru trekkingowego warto zadbać o to, aby szerokość dobrać do konkretnego podłoża i do swojego indywidualnego stylu jazdy. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej opony 20, 24, 26 i 28-calowe. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że rozmiar opon należy dopasować także do swojego wzrostu. Osoby, które jeżdżą głównie po asfalcie powinny postawić na opony 1,75 cala. Dla rowerzystów, którzy jeżdżą głównie po lesie przeznaczone są opony o szerokości 2 cale.

Jaki bieżnik opon powinny posiadać rowery trekkingowe

Aby rowery trekkingowe (goride) spełniały swoje zadania ich opony muszą posiadać odpowiedni bieżnik. To właśnie bieżnik ma wpływ na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Jeżeli chodzi o jazdę typowo miejską i turystyczną, to warto postawić na bieżniki gładkie, które stawiają najmniejszy opór toczenia. Pamiętać należy jednak o tym, że bieżniki tego typu mogą utrudniać jazdę w czasie deszczu. Osoby, które poszukują bieżnika terenowego powinny postawić na opony z kostkami. Wadą bieżników terenowych jest to, że na asfalcie stawiają duży opór. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wybrać porządne opony, powinny skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy.