Profesjonalne pokrowce na narty

Wybierając się na narty, oprócz podstawowego wyposażenia warto zwrócić uwagę na dodatki, które są praktyczne, funkcjonalne oraz świetnie sprawdzą się u każdego zapalonego narciarza. Dziś weźmiemy pod lupę pokrowce na narty. Czy warto je mieć?

1. Solidne zabezpieczenie
Pokrowce na narty bardzo dobrze sprawdzają się w podróży (bez względu na rodzaj komunikacji). Tak bowiem zabezpieczone narty nie mają prawa porysować się ani poobijać. Dodatkowo, dzięki takim elementom jak uchwyty lub długa rączka – pozwalają wygodnie transportować narty nie tylko z samochodu lub pociągu do hotelu, ale także podczas przenoszenia ich na stok.

2. Wbudowane kółka
Dla tych, co nie chcą nosić sprzętów – producenci stworzyli pokrowce na narty wyposażone w kółka. To dość wygodne rozwiązanie, które sprawdza się w sytuacjach, gdy naprawdę narciarz musi pokonać sporą odległość
z nartami.

3. Kieszenie
Ten gadżet doceni każdy. Kieszenie przy pokrowcach doskonale sprawdzą u osób, które chcą mieć wiele drobiazgów przy sobie. Niektóre pokrowce, wykonane z mocnych materiałów, posiadają także specjalne kieszenie na buty – to wygodne rozwiązanie, gdy po szusowania zapragniemy odpocząć w knajpie bez stroju narciarskiego.

4. Koszt
Pokrowce w sieciówkach sportowych można kupić już nawet od 50 zł. Lepsze modele od sprawdzonych matek to wydatek rzędu od około 150 zł wzwyż. Osoby, które często jeżdżą w góry, powinny postawić na lepszy jakościowo asortyment, który spokojnie sprawdzi się nawet w najtrudniejszych warunkach.