Na co zwrócić uwagę wybierając sakwę rowerową?

Jazda rowerem jest bardzo przyjemna. Sporo osób wybiera się na krótkie miejskie przejazdy, ale są także zwolennicy dłuższych wypraw. Zarówno dla jednych, jak i drugich dobrym zakupem będzie sakwa Kross. Co to takiego? Jak wybrać idealną dla siebie?

Czym jest sakwa rowerowa?

Sakwa Kross to najprościej mówiąc torba na rower, którą montuje się na bagażniku. W niej można schować nie tylko swoje prywatne rzeczy, ale także takie, które mogą się okazać w podróży potrzebne. Wymienić tutaj można, chociażby pompkę, czy też łatkę na oponę. Niektóre osoby wożą ze sobą sporo rzeczy, a inni jedynie te najpotrzebniejsze.

Sakwa Kross – pojemność, materiał

sakwa kross

Przy zakupie zwróćmy uwagę na:

  • pojemność,
  • materiał,
  • markę.

Wybierając sakwę rowerową, warto w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę jej pojemność. Na rynku można znaleźć sakwy Kross: https://www.dobrerowery.pl/sakwy-i-torby/0,kross zarówno te większe, jak i znacznie mniejsze. Wybór należy do osoby zainteresowanej, ponieważ każdy ma własne preferencje. Najmniejsze sakwy mieszczą łącznie dwadzieścia litrów. Z kolei te największe to nawet pojemność osiemdziesięciu litrów.

Materiał, z którego powinna być wykonana sakwa, powinien być przede wszystkim wodoodporny. Wiadomo, że czasami podczas przejażdżki rowerowej zdarza się nieco zmoknąć. Nikt nie chce, aby jego rzeczy przewożone w sakwie również mokre.

Na samym końcu warto skupić się na marce. Wybór znanej marki to na pewno gwarancja wysokiej jakości. Inwestując w dobrej jakości sakwy marki Kross można mieć pewność, że będzie się zadowolonym z zakupu i będzie służyła przez naprawdę długi czas. Lepiej dołożyć kilka złotych więcej, a mieć pewność, że sakwa będzie spełniała wszelkie oczekiwania. Jest to tak naprawdę zakup na długie, długie lata. Sakwy oczywiście są dostępne w sklepach z akcesoriami rowerowymi. Mowa zarówno o tych stacjonarnych, jak i internetowych.