Na co zwrócić uwagę kupując sakwy rowerowe

Jazda na rowerze to dla niektórych możliwość szybkiego dotarcie do pracy czy bez korkowego poruszania się po mieście. Dla innych to sposób na weekendowe wycieczki, a nawet dalekie wędrówki. Gdy rower stanowi dla nas środek transportu, a nie tylko sprzęt sportowy, często potrzebujemy coś ze sobą zabrać. Z pomocą przychodzą sakwy rowerowe https://www.goride.pl/sakwy. Tylko jak je wybrać.

Na co dzień, nie od święta

Jeżeli interesują nas sakwy, w których przewieziemy zakupy, czy zabierzemy drugie śniadanie do pracy, to wystarczą nam modele o niewielkiej pojemności, takie około 30 litrów. Ważne jest jednak, by takie sakwy rowerowe miały możliwość łatwego i szybkiego montażu, np. za pomocą specjalnych klipsów. Warto też wybrać sakwy przynajmniej impregnowane, deszcz czasem się zdarza po drodze, a szkoda zamoczyć zawartość.

Sakwy do zadań specjalnych

Coraz bardziej popularna staje się turystyka rowerowa. Coraz lepsze rowery, także elektryczne sprawia, że podróżowanie rowerem na duże odległości można być wyjątkowo przyjemne. Ale zabranie bagażu na kilka dni wymaga odpowiednich sakw rowerowych.

Sakwy do turystyki rowerowej muszą być przede wszystkim pojemne, przynajmniej 50-litrowe. Tak duże sakwy warto jednak zmierzyć przed zakupem, bo w zależności od modelu, mogą lepiej lub gorzej pasować do naszego roweru. Na dłuższe wyprawy warto też wybierać sakwy wodoodporne, z materiałów podobnych do tych, z których robi się worki żeglarskie.

Duży bagaż w całości na tylnym kole nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Na szczęście dla osób, którym tylne sakwy nie wystarczą, lub chcą bardziej ustabilizować rower, powstały sakwy montowane do poprzedniego koła.