Kupujemy lampkę rowerową USB

Lista potencjalnych dodatków do roweru jest naprawdę długa. Bez trudu można kupić do niego licznik rowerowy, kask czy też nawet różnego rodzaju rowerowe głośniki. Spośród jednak tych naprawdę interesujących dodatków, jednym z najważniejszych jest lampka rowerowa USB. Dlaczego wato ją mieć na swoim rowerze, a także jak się ją powinno wybierać? Innymi słowy, wszystko, co trzeba o takiej lampce wiedzieć.

Dlaczego warto mieć lampkę rowerową?

Zanim jednak przejdzie się do tego, z jakiego powodu każdy rowerzysta powinien zainteresować się lampką rowerową USB, najpierw warto się zastanowić nad tym, z jakiego tak właściwie powodu powinno się mieć jakąkolwiek lampkę rowerową.

Jak się okazuje, jej obecność na rowerze to wymóg prawny. Każdy rowerzysta zobowiązany jest do tego, aby odpowiednio oświetlić swój rower podczas poruszania się po drogach i ścieżkach. Lampka tego typu powinna znaleźć się nie tylko z przodu roweru tuż pod kierownicą, lecz również z tyłu pod siodełkiem. Gwarantować to będzie, że rowerzysta będzie zawsze doskonale widoczny, a tym samym bezpieczniejszy.

Jak wybrać lampkę rowerową?

Jak zatem widać, obecność lampki rowerowej jest właściwie bezdyskusyjna. Warto się jednak teraz zastanowić nad tym, jak się powinno taką lampkę wybierać. Jakimi cechami powinna się ona charakteryzować?

lampka rowerowa USB

Przede wszystkim warto wiedzieć, że dobra lampka rowerowa musi opierać swoje działanie na diodach LED. Żarówki nie tylko są ciemniejsze, czyli emitują mniej światła, lecz również pobierają o wiele więcej energii. Dioda LED zużywając mniej energii, emituje znacznie więcej światła.
Dlaczego warto jednak wybrać model na USB? Przede wszystkim oznaczać to będzie fakt, że lampka będzie miała w sobie akumulator, a nie baterie, co jest zwyczajnie wygodniejsze. Co więcej, będzie można ją ładować nawet po podłączeniu do power banka.