Kross Evado – polski rower uniwersalny

Jazda na rowerze to hobby, którym zaraziło się wielu Polaków. Szczególnie w ostatnich latach można zaobserwować prawdziwy boom na ten rodzaj aktywnego wypoczynku. Takie zainteresowania amatorskim kolarstwem przekłada się z kolei na koniunkturę na rynku rowerów i akcesoriów do nich. W branży tej bardzo dobrze radzą sobie polscy producenci, czego przykładem jest chociażby rower Kross Evado, z powodzeniem konkurujący z modelami zachodnich producentów.

W czym tkwi siła tego modelu? Najprościej i zarazem najbardziej trafniej będzie powiedzieć, że w jego uniwersalności. Dzięki swojej budowie i wyposażeniu z powodzeniem nadaje się bowiem zarówno do szybkiego pokonywania dróg płaskich i utwardzonych, jak i do przejażdżek w lesie i lekkim terenie, gdzie Kross Evado jest niezrównanym towarzyszem.

Aluminiowa rama, osadzona na dużych, 28 calowych kołach daje uczucie lekkości i trwałości, a dzięki zastosowaniu amortyzowanego widelca z możliwością regulacji poziomu wybierania nierówności każdy użytkownik może dostosować rower do swoich indywidualnych preferencji. W przypadku chęci częstszego wyruszania w teren warto do roweru dokupić akcesoria, takie jak chociażby błotniki, czy też uchwyt na bidon, co jeszcze bardziej zwiększy jego funkcjonalność.

Rozsądnie zestopniowane przerzutki sprzężono z wygodnym w użytkowaniu manetkami, wspartymi automatycznym, blokowanym jednostronnie systemem ich zmiany. Hydrauliczne tarczowe hamulce dają pewność hamowania niezależnie od prędkości i nawierzchni. Dodatkowego urokowi temu modelowi roweru dodaje jego nienaganna stylistyka. Rama, delikatnie wygięta w dół w rejonie siodełka, nadaje całości nowoczesnego wyglądu, a kolorystyka, oparta o stalowo-czerwone malowanie proszkowe jest idealnym dopełnieniem całości.