Kijki nordic walking – jak zwiększyć swoją kondycję?

Każdemu z nas zależy na tym, by podczas wakacji posiadać nienaganną sylwetkę. Do lata pozostało już naprawę niewiele czasu, więc jeżeli nie zaczęliśmy jeszcze dbać o formę, to najwyższy czas by się za to zabrać. Problem pojawia się jednak wtedy, kiedy nie mamy w ogóle kondycji i minimalny wysiłek fizyczny wywołuje u nas zadyszkę. Jak więc stopniowo zwiększyć swoją formę i uzyskać wymarzoną figurę? Zapraszamy do lektury poniższego tekstu!

Zacznijmy od spacerów

Nie ma sensu zabierać się za skomplikowane i długotrwałe zestawy ćwiczeniowe, skoro mamy już dość po 5 minutach. Należy zacząć najpierw od mniej intensywnych aktywności, by stopniowo przygotować swój organizm do cięższych zadań. Kalorie zaczynają być spalane w dużej mierze dopiero po 20 minutach treningu, dlatego o wiele korzystniejszy będzie długotrwały i mniej wymagający wysiłek niż wylewanie siódmych potów przez 10 minut. Bardzo dobrym ćwiczeniem na początek są zaś spacery.

Kijki nordic walking

Z pewnością każdemu z nas nazwa ta obiła się już nie raz o uszy. Kijki nordic walking (https://www.krakowsport.pl/pol_m_Turystyka_Kije-Nordic-Walking-211.html) to wspaniałe rozwiązanie do osób zaczynających swoją przygodę ze sportem lub powracających do niego po długiej przerwie. Sprawią one, że zwykłe spacery staną się bardziej energiczne i angażujące o wiele więcej partii ciała, dzięki czemu szybciej zyskamy wymarzoną formę. Codzienny marsz przy pomocy sprzętu nordic walking to klucz do szczupłej sylwetki i zdrowego trybu życia.