Kijki do biegania – korzyści

Kije do biegania (do nordic walking) są podstawowym element tej aktywności fizycznej. Można zapytać, czy nie wystarczające jest powszechne zwykłe bieganie bez wspomagaczy? Odpowiedź jest jednoznaczna. Kije do nordic walking (np. Kije LEKI) służą do tego, by zaangażować jak najwięcej mięśni. Podczas używania kijków do ruchu zostają zmuszone górne partie ciała. Dzięki nim dbamy o dobry stan ramion, barków, mięśni pleców oraz klatki piersiowej. To pozwala przenieść ciężar podczas ruchu na całe ciało, więc jednocześnie kręgosłup nie jest narażony na ryzyko przeciążenia.

Podstawowe cechy poruszania się przy pomocy kijków

W pierwszej kolejności należy nauczyć się odpowiedniej pracy rąk i nóg. Czynność ta wymaga wprawy i zdobycia pewnej techniki. Dzięki niej niemal wszystkie mięśnie ciała zostaną zaangażowane w aktywność, co przyczyni się do pojawiania się bardzo szybkich i widocznych efektów.

Z tego typu aktywności korzystają również osoby, które chcą poprawić swoją postawę. Kijki zmuszają do pracy odpowiednie mięśnie, które wpływają na prawidłową równowagę tułowia. Dzięki temu często z kijków korzystają osoby, które posiadają różne schorzenia związane z kręgosłupem.

Kijki pozwalają poprawić wydolność organizmu. Wpływają prawidłowo na krążenie w organizmie, na jego układ oddechowy. To także dobry i skuteczny sposób na poprawienie wyglądu swojej sylwetki i pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej.