Jakie istnieją klucze do roweru?

Podręczne klucze do roweru przydadzą się nie tylko w domowym warsztacie, ale także podczas jazdy na jednośladzie. Nierzadko pojawiają się w terenie sytuacje, w których następuje usterka. Rower często zostaje uszkodzony i nie jest zdatny do dalszej jazdy. W takim przypadku ratunkiem mogą okazać się podręczne klucze do roweru.

Wybór kluczy do roweru

Sporo osób nie wie, jakie klucze do roweru najlepiej wybrać. Warto zaznaczyć, że obecnie produkowane rowery są o wiele prostsze w kontekście stosowanych kluczy. Okazuje się, że do ich serwisu w wielu przypadkach wystarczy pełen zakres kluczy imbusowych, a zwłaszcza tych w rozmiarach 4, 5, a także 6 milimetrów. Co więcej, te trzy podstawowe klucze powinny wystarczyć do odkręcania większości śrub w rowerze – od sztycy, przez mostek, aż po kierownicę. Nie każdy wie o tym, że w pewnych przypadkach bardzo przydatny okazuje się klucz imbusowy 8 mm, który powinien posłużyć do demontażu pedałów typu SPD. Co istotne, w przypadku większości pedałów platformowych niezbędny jest klucz płaski o rozmiarze 15 mm.

podręczne klucze do roweru

Wybór podręcznych kluczy do roweru

Jeżeli planowane jest wykonanie szerszego serwisu w swym rowerze, bardzo przydaje się klucz do kasety, dzięki któremu zdejmie się ją z koła. Dzięki temu można wygodnie wyczyścić poszczególne zębatki w rowerze bądź je wymienić – o ile jest taka potrzeba. Bardzo przydatnym narzędziem do roweru jest skuwacz do łańcucha. Zwany jest też kluczem do zdejmowania łańcucha. W przypadku, gdy nie wie się, jak należy posługiwać się tym narzędziem zawsze można odwiedzić autoryzowany serwis rowerowy. W Polsce jest takich bez liku. W takich miejscach można również zakupić podręczne klucze do roweru. Dostępne są w relatywnie niskich cenach, jednak wiele zależy od konkretnie wybranego producenta. Zawsze najlepiej stawiać na renomowaną firmę, ponieważ podręczne klucze do roweru powinny być najlepszej jakości. Dzięki temu można mieć pewność, że posłużą przez wiele sezonów, co powinno być priorytetem dla każdego człowieka.