Jak zabezpieczyć głowę przed zimnem?

Sporty takie jak jazda na rowerze, choć są typowo letnią aktywnością, to jednak bez żadnych przeszkód mogą być uprawiane również w czasie zimy, gdy temperatura spada znaczne poniżej zera. Kluczowe tylko w przypadku uprawiania sportu o takiej porze roku, jest odpowiednio skuteczne zabezpieczenie głowy przed utratą ciepła. Idealnie do tego celu sprawdzają się kominiarki na rower.

Czego unikać?

Wiele osób zamiast według nich niepotrzebnych wynalazków woli korzystać ze sprowadzonego i używanego od lata rozwiązania, czyli ze zwykłej czapki. I choć gruba, wełniana czapka faktycznie stanowi doskonałe rozwiązanie w przypadku, gdy chce się ochronić głowę przed zimnem, np. podróżując do pracy, to już jednak na rowerze sprawdza się znacznie gorzej. Wszystko z powodu ciągłego ruchu, jakiemu jest poddawana, a co za tym idzie, zsuwaniem się z głowy, co powoduje nieświadome pogarszanie się je właściwości cieplnych.

Dlaczego warto mieć kominiarkę na rower?

Kominiarka na rower od Dobrerowery.pl to natomiast zupełnie coś innego. Nie tylko zapewnia niezwykle dobrą izolację termiczną, ponieważ jest wykonana z termoaktywnego materiału, to jeszcze w dodatku ściśle i stabilnie oplata całą głowę, co powoduje, że nie ma możliwości, aby zaczęła się zsuwać, nawet podczas najbardziej dynamicznej jazdy na rowerze. Powoduje to, że taka kominiarka na rower staje się zdecydowanie najlepszym zabezpieczeniem głowy rowerzysty przed zimnem, a do tego bardzo pewnym i stabilnym.