Jak wybrać kask rowerowy?

Nie istnieje prawny obowiązek zakładania kasku rowerowego, jednak zapewnia on dużo większe bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze. Ma on szczególnie duże znaczenie podczas jazdy po ruchliwych ulicach lub jazdy wyczynowej, która potencjalnie może zakończyć się upadkiem i urazem.

Gdzie kupić kask?

Kaski rowerowe można kupić w wielu miejscach, w tym nawet marketach. Aby mieć pewność, że kask zapewnia faktyczną ochronę, lepiej jednak wybrać go w sklepie rowerowym. Tam profesjonalna obsługa pomoże w doborze odpowiedniego rozmiaru oraz rodzaju kasku dostosowanego do potrzeb.

To bardzo istotne, aby kask był odpowiednio dobrany do użytkownika. Tylko taki zapewnia maksymalną ochronę nawet podczas upadku. Osoby pracujące w sklepach rowerowych potrafią pomóc w doborze odpowiedniego rozmiaru kasku, który będzie dobrze przylegał do głowy i zapewniał jej bezpieczeństwo.

Jak zbudowany jest kask?

Kask składa się z trzech zasadniczych części: wierzchniej, wykonanej z plastiku, wewnętrznej, która jest zrobiona ze specjalnej pianki oraz troczków służących do zapięcia kasku.

Wierzchnia część powinna być wykonana z wysokiej jakości plastiku, aby zapewnić maksymalną ochronę podczas wypadku. Zadaniem tej części kasku jest przejęcie na siebie części impetu uderzenia i zapewnienie dużego bezpieczeństwa.

Część wewnętrzna, wykonana z pianki, ma za zadanie zamortyzować uderzenie i zmniejszyć ryzyko urazu, a także przejąć części impetu.

Ostatnia część kasku ma za zadanie przytrzymać go na głowie, aby pozostałe elementy mogły spełniać swoje funkcje.