Główne zalety ćwiczeń na orbitreku

Istnieje wiele specjalistycznych sprzętów sportowych, na których można wykonywać porządne i efektywne treningi. Orbitrek laubr jest jednym z nich. To przyrząd pozwalający na spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej, delikatne wzmacnianie mięśni nóg i poprawianie kondycji. Zalety korzystania z tego urządzenia jest znacznie więcej. Powinny one każdego przekonać do wykonania treningu na orbitreku.

Bezpieczeństwo

Podczas zwykłego biegania stawy są bardzo mocno obciążane. W przypadku osób regularnie uprawiających jogging dość częste są bóle kolan czy nawet poważniejsze kontuzje. Trening na orbitreku działa na podobnej zasadzie co bieganie, a jest o wiele bezpieczniejszy, ponieważ w niewielkim stopniu obciąża stawy. Stopy nie unoszą się w powietrzu, a cały czas opierają się o jego pedały, dzięki czemu ciało nie naciska na nie z nadmierną siłą.

 

Ogromne możliwości treningowe

Na obitreku laubr SportBody przeważnie wykonuje się treningi aerobowe, czyli treningi tlenowe. Utrzymują one tętno na prawidłowym poziomie, pozwalając w przyjemny sposób spalać zbędne kilogramy. Dla osób oczekujących nieco lepszych efektów odpowiednim wyborem będą treningi interwałowe. Można je wykonać nawet na orbitreku. Wystarczy przez ok. pół minuty jeździć na swoim maksymalnym tętnie i przy pełnym zaangażowaniu, następnie przez 3 minuty wykonując spokojnie i umiarkowane ruchy.

 

Orbitrek laubr występuje już na każdej siłowni, choć można go także sobie sprezentować, by móc z niego korzystać w każdej chwili. Dzięki niemu każdy zapracuje na świetną sylwetkę.