Gdy brakuje czasu na siłownię.

Wielu z nas intensywnie pracuje, aby zapewnić swojej rodzinie dostatnie życie. Przez lata odkładająca się tkanka tłuszczowa zaczyna nam doskwierać, ale jak znaleźć czas na siłownię, kiedy nie mamy czasu praktycznie na nic poza pracą? Odpowiedź jest bardzo prosta – domowa siłownia.

Jaki sprzęt wybrać do domowej siłowni?

Sprzęt, jaki powinien się znaleźć w domowej siłowni to wolne ciężary oraz ławeczka z możliwością regulacji pozycji oparcia. Tego typu sprzęt oferuje praktycznie każdy internetowy sklep sportowy. Aby nie przepłacać, warto wybrać ofertę lokalnego sklepu. Jeżeli mieszkamy np. w Białymstoku, w wyszukiwarkę internetową wpisujemy sklep sportowy w Białymstoku. Zapewne pojawi się wiele ciekawych ofert internetowych sklepów sportowych. Powinniśmy wybrać tą, która wzbudza nasze zaufanie. Nie należy kierować się tylko ceną, gdyż tanie produkty mogą być niskiej jakości, co przełoży się na komfort treningu.

Jak często ćwiczyć?

Jeżeli już zrobiliśmy zakupy w internetowym sklepie sportowym i mamy sprzęt w domu, powinniśmy ustalić plan wg, którego będziemy ćwiczyli.

Większości początkujących w sportach siłowych wystarczy trzy dni w tygodniu, aby osiągnąć zadowalające efekty. Podczas sesji treningowych powinniśmy skupić się nie na ciężarach, lecz na technice wykonywania ćwiczenia.

Doskonałym dodatkiem do ćwiczeń siłowych będzie trening aerobowy. Możemy wykonać go przy użyciu rowerka treningowego lub też wyjść i pobiegać na świeżym powietrzu. Już po kilku tygodniach zaczniemy odczuwać poprawę wydolności oraz spadki zawartości tkanki tłuszczowej.