Dobre rękawiczki rowerowe do jazdy

Jazda na rowerze daje ogrom satysfakcji. Jeżeli ktoś często jeździ na rowerze, to powinien wyposażyć się w dodatkowe akcesoria, jak chociażby rękawiczki rowerowe. Czy ich obecność jest konieczna? Na co należałoby zwrócić uwagę podczas zakupu takich elementów?

Rodzaje rękawiczek rowerowych

W sklepach można otrzymać trzy rodzaje rękawiczek, jakie przydają się podczas jazdy na rowerze. Oto one:

  • rękawiczki krótkie – chroniona jest tylko część dłoni. Palce pozostają odsłonięte, ale dzięki temu posiadają one zdecydowanie większą swobodę.
  • rękawiczki długie – chronią całą dłoń, w tym nawet palce. Do wyboru są te, wykonane z cienkiej tkaniny, które z powodzeniem można nosić w lecie oraz te nieco grubsze – doskonale sprawdzające się podczas nieco chłodniejszych temperatur w jesieni. Do wyboru są też te, które posiadają dodatkowe wzmocnienia, które chronią kłykcie podczas niebezpiecznych zjazdów.
  • rękawiczki zimowe – jak sama nazwa wskazuje, są one polecane w okresie zimowym, chroniąc palce przed utrata ciepła na dworze.
rękawice rowerowe

Rękawiczki dla kobiet i dla mężczyzn

Można także powiedzieć, że dostępne są także rękawiczki rowerowe, dostępne w wersji dla kobiet i dla mężczyzn. Dlaczego tak ważne jest rozróżnienie obydwu rodzajów? Ponieważ lepiej są one w stanie dopasować się do dłoni człowieka, zapewniając większą swobodę ruchów. Przylegają one do dłoni, ale nie powodują zbędnych ucisków.

Nie można zapomnieć również o tym, że dostępne są specjalne modele dla dzieci. Często można je otrzymać z nadrukiem ulubionych, bajkowych bohaterów. Maluchy z wielką przyjemnością będą wybierać tego typu rękawiczki, które i im zapewnią odpowiednią ochronę podczas jazdy na rowerze. Takie rękawiczki najlepiej kupić tym dzieciom, które jeszcze nie czują się tak pewnie w siodle. Dodatkowe zabezpieczenie na pewno nie zaszkodzi.