Dlaczego kurtki narciarskie są tak ważne?

Kompletując zestaw do jazdy na nartach, trzeba zwracać uwagę na naprawdę olbrzymią ilość najróżniejszych akcesoriów i sprzętu. Pośród jednak tak wielu różnych dodatków, bardzo często uważa się, że tym zdecydowanie najważniejszym i mającym dla narciarza największe znaczenie, jest kurtka narciarska. Z jakiego powodu to właśnie ona jest tak istotna i za co konkretnie odpowiada?

Zabezpieczenie przed zimnem

Podstawowym zadaniem, przed którym stawiane są wszystkie kurtki narciarskie, jest oczywiście zabezpieczenie narciarza przed zimnem. Jest to bardzo ważne, ponieważ jakby nie patrzeć jazda na nartach realizowana jest najczęściej podczas temperatury znacznie poniżej zera stopni. Odpowiednie ocieplenie musi więc posiadać dobre właściwości termiczne, lecz również musi być po prostu wygodne.

Zabezpieczenie przed wilgocią

Kolejną sprawą, o której trzeba wiedzieć, gdy dokonuje się wyboru kurtki narciarskiej, to że musi ona zabezpieczać narciarza na wypadek wilgoci. Jak się bowiem okazuje, śnieg obecny na stoku z łatwością może się dostać pod kurtkę, skutecznie doprowadzając narciarza do zamoczenia. Co więcej, wilgoć pochodzić może również ze skóry narciarza, czyli może być zwykłym potem.

Dobra kurtka narciarska będzie posiadała odpowiednie zabezpieczenia, aby po pierwsze śnieg nie dostał się do jej wnętrza, a po drugie, aby dawała ona możliwość stałego wietrzenia swojego wnętrza, co oczywiście powodować będzie pozbywanie się powstałego potu. Jest to wszystko kluczowe, jeśli chce się bezpiecznie jeździć na nartach.