Rower trekkingowy – czym się wyróżnia?

Kupując rower należy uwzględnić swoje potrzeby i preferencje. Jednym z rodzajów rowerów, który jest dostępny na rynku, jest rower trekkingowy. Jak wybrać dobry rower trekkingowy i czym charakteryzują się tego typu jednoślady? Oto najważniejsze informacje na temat rowerów trekkingowych, których należy być świadomym decydując się na zakup jednośladu.

Czy istnieje rower uniwersalny? 

Przed zakupem roweru, warto określić, gdzie zamierza się jeździć wybranym jednośladem. Rower trekkingowy od greenbike jest stosunkowo uniwersalnym pojazdem, nadającym się do poruszania się zarówno po szosie, jak i w terenie. Warto mieć świadomość, że ten rodzaj jednośladów został stworzony z myślą o dłuższych wyprawach. Cechą, która wyróżnia rowery trekkingowe jest obecność bagażnika oraz błotników, umożliwiających jazdę w zróżnicowanych warunkach. 

rower trekkingowy2

Rower trekkingowy – charakterystyka jednośladu

Jedną z cech, która wyróżnia rowery trekkingowe są mocne opony, węższe niż w przypadku rowerów MTB, ale szersze niż w przypadku modeli szosowych. Większość opon dedykowanych rowerom trekkingowym posiada płytki bieżnik oraz warstwę minimalizującą ryzyko przebić. 

Rama jednośladów trekkingowych charakteryzuje się łagodnymi kątami, które umożliwiają wygodniejszą jazdę. Jeżeli chodzi o materiał, z którego wykonuje się ramy pojazdów tego typu, to zazwyczaj jest to aluminium, które jest lekkie, a jednocześnie wytrzymałe. 

Osprzęt do rowerów trekkingowych

Kupując rower trekkingowy warto wybrać tradycyjne hamulce, ponieważ naprawia się je łatwiej, niż hamulce tarczowe. Jeżeli chodzi o osprzęt, to warto zainwestować w odpowiednie sakwy, które będą dopasowane do posiadanego bagażnika. Przyda się również składana pompka oraz oświetlenie na dynamo. Dzięki zdecydowaniu się na dynamo, jest się niezależnym od stanu oświetlenia na baterie.