Jaki rodzaj pompki rowerowej wybrać?

Każdy rowerzysta doskonale wie, że opona w jego rowerze w każdej chwili może zostać przebita. Wymusza to na nich konieczność posiadania pompki rowerowej, która umożliwi napompowanie załatanego już koła. Jakie są dostępne na rynku modele pompek i czym się one charakteryzują?

Ręczna pompka rowerowa

Najprostszym i najtańszym modelem jest ręczna pompka rowerowa. Pompuje ona powietrze w wyniku naciskania na jej tłok. Jest to więc model, który wymaga dość sporej siły do działania, a napompowanie nim koła zajmuje dość sporo czasu. Z drugiej jednak strony jest to model niezwykle tani, lekki, a także prosty w obsłudze, więc każdy będzie w stanie się taką pompką posłużyć. Lekkie i poręczne pompki rowerowe można znaleźć tutaj.

Pompka CO2

Jeśli jednak dużym problemem dla kogoś jest konieczność poruszania się i użycia siły do pompowania, to specjalne dla takiej osoby powstały pompki zasilane nabojami CO2. Dzięki temu, że pompka wtłacza do opony powietrze pod ciśnienie pochodzącym z naboju, jest to proces niezwykle szybki oraz wygodny, a co najważniejsze, niewymagający użycia żadnej siły. Oczywiście jest to także pompka duża, ciężka i niewygodna, a co więcej, droga i trudna w obsłudze przez amatora.

Pompki stacjonarne

Ostatnim modelem pompki jest model, który jest typowo stacjonarny i może być używany do pompowania nawet opon samochodowych. Jest to dość dużych rozmiarów maszyna, która wyposażona jest w kompresor. Przy jej pomocy napompowanie koła to zaledwie kilka sekund, jest to sprzęt stosunkowo prosty w użyciu, lecz po pierwsze koszmarnie drogi, a po drugie jedynie stacjonarny i nie ma możliwości wzięcia go na wycieczkę rowerową.