Jak dobierać/kupować buty narciarskie

Zbyt wiele zależy od butów narciarskich – bezpieczeństwo na nartach, kontrola nart, dobre samopoczucie w ciągu dnia, łatwość treningu i szybkość postępów. Buty narciarskie head to najważniejsza część zestawu narciarskiego, nawet ważniejsza niż same narty, więc bądź ostrożny przy wyborze.

Duża ilość i różnorodność linii i modeli wynika z połączenia wygody, sztywności i łatwości dopasowania buta do nogi, możliwość indywidualnego dostosowania buta do własnych potrzeb.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze butów HEAD

buty head
  • Poziomu umiejętności;
  • Rozmiar buta;
  • Szerokość buta;
  • Wymagana sztywność;
  • Cel modelu i specyficzne cechy.

Poziom i doświadczenie narciarza

Ważne jest, aby przy wyborze butów narciarskich kierować się poziomem umiejętności, stylem jazdy, doświadczeniem narciarskim i planowanymi postępami.

Dla początkujących i tych, którzy preferują spokojną jazdę na nartach, komfort jest ważny, ale sztywność i świetna kontrola są drugorzędnymi czynnikami. Im wyższy poziom zaawansowania, tym ważniejsza jest kontrola i koordynacja, ważne są również takie elementy jak sztywność, węższe buty i precyzyjne dopasowanie.

W kolekcji Head buty podzielone są na 5 poziomów: dla sportowców, ekspertów, zaawansowanych riderów, początkujących i zaawansowanych narciarzy.

Zasady dopasowania i rozmiaru butów HEAD

Buty head z krakowsport.pl, podobnie jak wszystkie buty sportowe, mierzone są w centymetrach. Aby poznać dokładny rozmiar, musisz zmierzyć stopę. Połóż kartkę papieru na podłodze, połóż na niej stopę, rozluźnij stopę, zrób ślady na pięcie i najbardziej wystającym palcu, zmierz wynikową długość, pamiętaj o zmierzeniu drugiej nogi, zaokrąglij uzyskaną wartość do 0,5 cm Jednocześnie zmierz szerokość stopy, ta wartość ta sama może się przydać przy wyborze butów.