Wybór kurtki na rower

Jazda na rowerze to sport coraz powszechniejszy. Nie ma się czemu dziwić. W końcu jest on bardzo przyjemny i nie wymaga zbyt dużych nakładów finansowych. Jazda na rowerze, a przynajmniej ta rekreacyjna, nie wymaga też doskonałej kondycji, ani przygotowania. To dlatego na jazdę rowerową decyduje się coraz więcej osób, chcących zachować dobre samopoczucie i sprawność ruchową.
Aby jazda rowerowa była jeszcze przyjemniejsza, warto pamiętać o wyborze kilku ważnych akcesoriów, które jeszcze dodatkowo ułatwią uprawianie tego sportu!

Jaka kurtka na rower będzie dobrym wyborem i czym kierować się wybierając odpowiednią?

Aby wybrać najlepszy model, należy kierować się kilkoma ważnymi kryteriami, takimi jak materiał, z którego jest ona wykonana, a także jej krój. Jeśli chodzi więc o to drugie, na pewno należy zadbać o to, aby kurtka na rower była nieco dłuższa niż kurtka używana na co dzień. Warto zwłaszcza zwrócić uwagę na to, aby przedłużony był jej tył. Jest to rozwiązanie, które sprawdza się wtedy, gdy rowerzysta pochyla się do przodu. Dzięki temu nie odsłania on pleców i niestraszny mu wiejący wiatr.

Jeśli chodzi natomiast o sam materiał kurtki, na pewno kluczowa jest tutaj jego wodoodporność oraz wiatroszczelność. Zwłaszcza podczas szybkiej jazdy, wiatr może stać się bardzo dokuczliwy i warto wybierać ubrania, które skutecznie przed nim chronią. Sama kurtka nie powinna być jednak specjalnie gruba i z łatwością powinna dostosowywać się do ruchów ciała, tak aby jazda na rowerze była w pełni komfortowa.