Rower damski idealny dla pań

Jazda na rowerze należy do jednych z przyjemniejszych i fajniejszych sportów, które można uprawiać z cała rodziną. Jaki rower damski warto kupić, by służył nam przez wiele lat? Oto odpowiedź. 

1. Wycieczki rowerowe
Najlepsze rowery damskie to rowery uniwersalne. Nimi można poruszać się zarówno po mieście, szosie, jak i trudnym i wyboistym terenie. Rowery górskie świetnie sprawdzą się zarówno dla kobiet, mężczyzn, jak i dzieci. Dzięki wielu modelom, rozmiarom oraz kolorom – każdy znajdzie idealny sprzęt dla siebie. Rower to dość spory wydatek, dlatego też warto bardzo dokładnie i kilkakrotnie się do niego przymierzyć.

2. Model dopasowany do sylwetki
Kupując rowery damskie (https://www.dobrerowery.pl/rowery/293,dla-niej), pamiętajmy, by były idealnie dopasowane do wzrostu oraz sylwetki. W sklepach rowerowych zobaczymy różne rozmiary kół, klasyczne to 26, 29 i 27,5 cala, tzw. 650b. Dobrze też sprawdzić od razu, czy rower wyposażony jest we wszystkie obowiązkowe elementy, takie jak np. hamulce, osłonka na łańcuch rowerowy, amortyzatory, błotniki, wygodne siodełko, dzwonek i nóżkę. Dodatkowe elementy to bagażnik czy osłonka na bidon. Bez względu na to, czy jeździmy po mieście, parku czy też po górach – zawsze warto zakładać kask. Ten niewielki element dobrze ochroni twoją głowę w razie upadku lub kontaktu z gałęziami. Kask jest również obowiązkowym elementem, w które musi być wyposażone twoje dziecko, przy każdym wyjściu na rower. Powodzenia.