Na co zwrócić uwagę wybierając sakwy rowerowe?

Zakup nowych sakw rowerowych jest bardzo trudnym zadaniem przede wszystkim dla tych osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jednośladami. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które w najbliższym czasie chcą kupić porządne sakwy rowerowe, ale niestety nie mają zielonego pojęcia na jakie elementy warto zwracać uwagę.

O czym należy pamiętać?

Najważniejszymi parametrami sakw rowerowych jest nie tylko pojemność, design i cena, ale również system mocowania, wytrzymałość mechaniczna, wodoodporność oraz dodatkowe elementy. Mowa tutaj przede wszystkim o uchwytach do przenoszenia albo odblaskach, które znacząco podnoszą poziom bezpieczeństwa na drodze. 

Odpowiednia pojemność sakw

Osoby, które jeżdżą głównie rekreacyjnie na zakupy albo do pracy, powinny postawić na sakwy rowerowe o pojemności około 10 litrów. W modelach tych można bezpiecznie i wygodnie przewozić klucze, telefon, portfel albo wodę do picia. Godne uwagi są przede wszystkim sakwy w formie torebek podsiodłowych (https://www.dobrerowery.pl/sakwy-i-torby), które można zamontować bezpośrednio pod ramę. Osoby, które wybierają się na kilku dniowe wycieczki powinny postawić z kolei na sakwy rowerowe o pojemności około 40 litrów.

System mocowania

Większe sakwy rowerowe najłatwiej i najwygodniej zamontować oczywiście na tylnym bagażniku. Większość sakw dostępnych na rynku pasować będą do wszystkich rodzajów bagażników. Można znaleźć także wiele modeli, które mają dodatkowe linki i mocowania. Dużym zainteresowaniem cieszą się także sakwy, które można przyczepić bezpośrednio do przednich kół.